Mike Oldfield

Mike Oldfield koncertasMike Oldfield muzika

Kompozitorius gimė 1953 m. gegužės 15 d. Didžiojoje Britanijoje. Muzikinę karjerą pradėjo 1967 m. akomponuodamas folklorinių kūrinių atlikėjai seseriai Sally Oldfield. 1971 m. pradėjo kurti savo didžiausią šedevrą – albumą „Tubular bells“ (liet. „Vamzdiniai varpai“). Jį po dviejų metų išleido naujai susikūrusi muzikos įrašų kompanija Virgin, nes to meto didžiosios kompanijos nesusižavėjo dvidešimtmečio kompozitoriaus eksperimentais. Debiutą lydėjo stulbinanti sėkmė, per metus parduota 200 tūkst. plokštelių. Muzikantas išpopuliarėjo net ir JAV, nes jo muzika suskambėjo kultinio siaubo filmo „Egzorcistas“ garso takelyje. Iki šių dienų parduota virš 10 mln. „vamzdinių“ melodijų!

1975 m. pasirodė kitas puikus Mike Oldfield albumas „Ommadawn“, o dar po trejų metų vienas geriausiai kritikų sutiktų albumų – „Incantations“.  80 -taisiais kompozitoriaus nenuilstamai atsidavė kūrybai ir … eksperimentams. Taip gimė labai įvairūs albumai, prisodrinti lengvo „popso“, gitarų rifų ir meditacijos (Five miles out 1982, Crises 1983). Įrašuose dalyvavo įvairūs kviestiniai muzikantai ir atlikėjai, iš kurių žymiausios B.Tyler (Islands 1987) ir M.Reilly (Discovery 1984).
90- taisiais atlikėjo kūriniai tapo rūstesni, beveik pradingo vokalo partijos. Albumuose labiau išryškėjo kosminės (The Songs of Distant Earth 1994) ir New age (Voyager 1996) temos. Tūkstantmečio sandūros kūryba pasižymėjo daugiau instrumentinėmis temomis, į kurias retkarčiais įsiterpia švelnūs vokaliniai kūriniai.
Įspūdinguose Mike Oldfield koncertuose scenoje pasirodo keliasdešimt muzikantų, jo muziką lydi šviesos ir spec. efektų šou. 2012 m. atlikėjas grojo Londono olimpiados atidarymo ceremonijoje. Kompozitoriaus kūryba skamba kaip radijo ir televizijos laidų fonas.

Mike Oldfield albumaiĮdomūs faktai

Prie „Tubular bells“ temos kompozitorius sugrįžo tiek kartų, kad net kyla nuostaba, ar tai dėl ar dėl tobulumo siekimo ar dėl gerbėjų piniginių patuštinimo? Išleisti net 7 albumai prisodrinti „vamzdiniais“ garsais!
Mike Oldfield domisi aviacija ir moksline fantastika. Kompozitorius turi lėktuvo ir sraigtasparnio piloto pažymėjimus!
Kompozitoriaus vardu pavadinta 1920 m. atrasta ir pavadinimo neturėjusi mažoji planeta – asteroidas.
Kas 1-2 metus išeina žurnalas „Dark Star„, skirtas… tik Oldfield kūrybai.

Mike Oldfield albumai

Žymiausi albumai: Tubular bells (1973), Ommadawn (1975), Incantations (1978), Discovery (1984), Islands (1987), Tubular bells II (1992).

„Kosminiai“ albumai: The songs of the distant earth (1994), Tres Lunas (2002), Music of the Spheres (2008).

M. Oldfield koncertas (1992 m.)