Molėtų observatorija

Molėtų observatorija

Molėtų observatorijos teleskopų kupolai.
Nuotrauka Andriaus Zigmanto.

Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto Molėtų observatorijoje veikia net trys optiniai teleskopai, iš kurių 1991 m. stojęs į rikiuotę 165 cm veidrodinis teleskopas (reflektorius) – didžiausias teleskopas ne tik Lietuvoje, bet ir visoje šiaurinėje Europoje.

Dėl ekskursijų užsakymo skambinkite tel: 8-383 45 444, 8 615 65 677 arba rašykite el. pašto adresu moletu.observatorija@gmail.com.

Norintiems sužinoti daugiau apie šį unikalų Lietuvos kampelį rekomenduojame apsilankyti observatorijos internetinėje svetainėje.

Kaip rasti Molėtų observatoriją? Tai labai paprasta. Važiuojant iš Vilniaus valstybinės reikšmės magistaliniu keliu A14 Vilnius-Utena, reikia pravažiuoti posūkius į Molėtus ir po dešine dairytis nuorodos (kelio ženklo), nukreipiančio į keliuką, vedantį link observatorijos. Apsistoti nakvynei viešbučio nerasite, bet apsigyventi su nakvyne galima net pačioje observatorijoje bei šalimais esančiose kaimo turizmo sodybose.

Molėtų observatorijos žemėlapis

Astronominio komplekso schema

Molėtų observatorijoje vyksta ir pažintiniai renginiai visuomenei. Gegužės pradžioje „Žvaigždėtos naktys“ skirtas kiek siauresniam  astronomija jau besidominčių lankytojų ratui, o rugsėjo „Tyrėjų naktis“ kviečia visus, norinčius pajusti žvaigždžių alsavimą. Renginių metu astronomai ir mėgėjai skaito paskaitas, žiūrimi dokumentiniai filmai, giedru oru vyksta stebėjimai mėgėjiškais ir profesionaliais teleskopais.

Mėgstantiems pasportuoti bus įdomu sužinoti, kad Kulionių kaime (observatorijos pašonėje), yra įrengta slidinėjimo trasa su keltuvu.